Европска ноћ истраживача – Средњевековна знамења

Ове године се шести пут за редом у нашем граду у организацији Научног клуба Центра за стручно усавршавање у образовању обележава Европска ноћ истраживача.
Једна од активности за ову недељу била је и радионица „Средњевековна знамења” у Народном музеју.

На радионици је учествовало 19 ученика четвртог разреда. Деца су на почетку радионице кратко упозната са животом храбрих витезова. Упознали су и одећу, коју су носили.

Кустос Народног музеја им је причао о грбовима, који су означавали симболе владајућих династија.

Деца су се одлично провела и уживала у свему.

На крају су имали задатке, квиз и обилазак поставке Николе Скобаљића.