Европска ноћ истраживача – Мали ликовни атеље

Ове године се шести пут за редом у нашем граду у организацији Научног клуба Центра за стручно усавршавање у образовању обележава Европска ноћ истраживача.

Једна од активности за ову недељу била је и ликовна радионица „Мали ликовни атеље“ у Дечијем музејону градска кућа.

На радионици је учествовало 15 ученика другог разреда – по пет ученика из сваког одељења.

Деца су на почетку радионице кратко упозната са животом и делом славног Леонарда Да Винчија и начином његовог сликања, а потом су, угледајући се на њега, правили боје од жуманца и пигмента разних боја и тиме бојили неке од његових слика, које су добијали у одштампане у црно-белој боји.

Деца су се одлично провела и научила нову ликовну технику.

Радови су изложени у дворишту Градске куће.