Дана 15.11 2021. године у 14:00 сати, одржан је семинар “Улога наставника и васпитача у развоју креативног и иновационог предузетништва код деце у дигитално доба” у просторији наше школе.

Семинару су присуствовали упошљеници наше школе, чији је циљ био оспособљавање и оснаживање наставника, васпитача и стручних сарадника за подстицање и подржавање креативности, иновативности и предузимљивости, оријентације ка предузетништву и развијање предузетничких компетенција деце и ученика кроз организовање округлих столова, радионица, дебата, изложби и других облика активности за децу, ученике и родитеље.

Садржај семинара је усмерен ка упознавању учесника са креативним и иновационим предузетништвом, дигиталним предузетништвом, као и улогом и значајем васпитача и наставника у подстицању развоја иновативности и предузетничког деловања код деце.

Семинар је био интерактивног типа, праћен низом практичних вежби, дискусија, међусобне размене искуства, предавања, презентација.

Семинар су водиле директор „Кредит Агрикол“ банке Ивана Мицић и психолог Сузана Илић.