Трибина “Свети Сава са историјског аспекта”

Дана 23.01.2023. године, у Народном музеју одржана је трибина “Свети Сава са историјског аспекта”.

Трибину је организовала и водила наша наставница историје Бојана Стефановић.

На трибини се хор ОШ “Коста Стаменковић” на челу са наставницом музичке културе Мајом Цветковић представио “Химном Светом Сави” и песмом “Ко удара тако позно”.

Сара Станковић (бивша наша ученица) се представила песмом “Расти, расти, мој зелени боре”.

Директор школе др Александра Сибиновић је позравила све присутне госте, који су иначе бивши ученици наше школе и присутну публику, која се одазвала у великом броју.

Гости трибине су били:

• отац Мирослав Јовановић – парох лесковачке цркве,
  • Лазар Гоцић – апсолвент на катедри за историју Филозофског факултета у Нишу,
  • Драгољуб Ђорђевић – дипломирани правник,
  • Петар Бојовић – мастер физичар и докторант на институту Макс планк за квантну оптику, у Минхену, који се укључио путем видео позива.