Од земље, хлеба до неба

Поводом Светосавских свечаности, које ове године припрема наша школа, као домаћин школске славе на нивоу општине, у четвртак 22.12.2022. г. одржан је угледни час, у којем су ученици четвртог разреда учествовали у изради украса за славски колач.

Занимљиве презентације и асоцијације на тему ,,Од земље, хлеба до неба“ припремили су ученици четвртог разреда заједно са вероучитељицом Јеленом Драгић.

Циљ радионице био је коришћење хлеба у верским обредима, крсним славама и осталим црквеним службама.

Заједничким радом направили смо традиционалне украсе за славски колач, припремили славски колач и просфору – хлеб, који се користи на литургији.

Било нам је веома забавно, руке су нам биле пуне посла па ни успех није изостао!