Балканска олимпијада уметности и плеса

2. априла одржана је у Народном позоришту у Нишу.

Љубица Божић и Емилија Крстић, ученице наше школе, са својом групом џез балерина кретивног студија Авангарда, освојиле су 1. место у дисциплини уметничког модерног плеса.

Врло успешно су извеле креативну нумеру: Escape- show dance. Организатор олимпијаде је Балканска алијанса у сарадњи са нишким факултетом уметности.

Један од судија био је првак балета Народног позоришта у Београду Константин Костјуков, а медаље, диплому и пехаре, уручила је Евгенија Веда, председница Балканске Алијансе.