7. октобар Дан јединице

У касарни Војвода Петар Бојовић у Доњем Синковцу, Трећи центар за обуку обележио је Дан јединице, у знак сећања на датум када је српска војска ослободила Лесковац у Првом светском рату.

Обележавању Дана јединице присуствовали су испред града Лесковца градски већник Стефан Китановић, председници осталих општина, Министарства унутрашњих послова, Одељења за ванредне ситуације и Српске православне цркве.

На обележавању Дана јединице присуствовали су ученици lV разреда ОШ ”Коста Стаменковић” заједно са својим учитељима Радмила Стојковић, Весна Чекић и Драгана Стојановић. Посебно интересовање код ученика је изазвала изложба војне опреме и оружја, где су војници демонстрирали употребу војне опреме и оружја. Домаћини су угостили ученике свечаним ручком.

Обележавање 7. октобра у касарни Војвода Петар Бојовић, завршено је дефилеом јединица Трећег центра за обуку Војске Србије и културно-забавним програмом уз наступ Културно уметничког друштва Леминд, а овом приликом најбољим припадницима јединице додељене су награде, одсуства, похвале и медаље.