Јулији Ђорђевић посебна похвала за литерарни рад Мунистарства просвете и Фондације „РШУМ“

На конкурсу на слободну тему, у реализацији Министарства просвете Републике Србије и Фондације „РШУМ“, 7.10.2024. ученица 6. разреда наше школе, Јулија Ђорђевић, добила је посебну похвалу и награду.

У регуларном року на конкурс је приспело 1,365 литерарних радова из 279 основних школа.

Организатори конкурса су, у складу са правилима, ради жирирања литерарних радова именовали комисију од осам чланова, у саставу:

• Љубивоје Ршумовић, књижевник (председник);
  • Мирјана Булатовић, књижевница;
  • НаталијаЂуровић, директорка ОВЦ „Љубивоје Ршумовић – Sopot Hill“;
  • Бранко Стевановић, књижевник;
  • Урош Петровић, књижевник;
  • др Милан Пашић, помоћник министра у Сектору за предшколско и основно образовање и васпитање Министарства просвете РС;
  • др Славица Јашић, начелница Одељења за послове предшколског и основног образовања и васпитања Министарства просвете РС;
  • Бранко Ршумовић, управитељ Фондације „РШУМ“.

Комисија је током јуна 2024. сачинила ужи избор од 295 литерарних радова, који су у потпуности одговарали условима конкурса, правописно и граматички.

Честитамо.